Web 2013
 
 
 
 
KONTAKTY
 
V případě zájmu o účasti na akcích, jiné spolupráci nebo Vašich dotazů nás kontaktujte na níže uvedených e-mail adresách.
 
   


 

 

 

 

 

 

 

 

 

NEZVANÍ HOSTÉ

 
Historie / History                                                                         ZPĚT

Psaní  naší  historie  jsem se chtěl vyvarovat, ale nakonec tak činím a to hlavně díky zkreslenejm informacím, který mezi lidma kolujou.
Nebudu  tady psát jako  plno jinech, že začli s produkcí už v 5 letech a podobný nesmysly, ale pokusím se Vám přiblížit děje co v podstatě ovlivnili naší tvorbu. Data uvádím jen ty co si pamatuju, sorry, ale deníček si opravdu nepíšu.
V počátku každej z nás "chtěl" začít se zvukovou tvorbou. Musím předem upozornit, že i když jsem se setkával s mnoho lidma, chodil tenkrát do školy ve stotisícovým městě, o hip-hopu nevěděl nikdo nic, ani těch pár "vanilkovejch zmrzlin" a borců s poklopcem na prdeli, nikdo neměl ani tušení, že existuje něco jinýho než metal, rock, bigbeat atd. (který samozřejmě nezatracuju). Přístup k informacím byl hodně omezenej a i když hudební časopisy tý doby uvedli nějakou zmínku o, pro mě, zajímavý partě, obchodníci něvěděli, která bije. To byla fáze snění náctiletých, kteří slyšeli něco o tom, že PC se dá použít na recording, ale jediný k čemu měli přístup, byl školní computer navíc jednou za 14 dní, s operačním systémem MS-DOS a textovým editorem T602.
Mezitím vyšly pro mě dost důležitý desky, který mě k hip-hopu totálně přikovaly: SNOOP DOGGY DOGG - Doggystyle a WARREN G - - Regulate... G FUNK ERA. Tyhle byly pro mě velkým zlomem, ve walkmanu jeli pořád dokola, Vanilla Ice a Marky Mark & The Funky Bunch najednou zapadli hluboko do skříně.
V roce 1995 se Rawe rozhod pořídit první samohrajku (keyboard) Casio, byla to velká radost z prvního kroku a zároveň zklamání z omezených možností toho přístroje vzhledem k tomu, co jsme od něj očekávali. Zhruba na přelomu let 1995-1996 došlo ke seznámení s Danem, to mělo za důsledek psaní víc a víc textů. Rozjetí  pár regionálních hip-hopových akcí, ještě bez DJ-jů, protože tu žádný nebyli. A klasicky jako asi každej v tý době, jsme nahrávali rap do instrumentálek nahraných z keybordu na kazetu, přehrávanou tisíckrát dokola.
Hlavně jsme v roce 1996 založili skupinu ŠPATNEJ WLIW. Začlo se rapovat na pódiu, jezdit na akce a seznamovat s lidma se stejným zájmem a hlavně slyšet jinej českej rap než to co jsme dělali my.
Rok 1997 přines pro nás lepší technickou vymoženost, finančně dostupný PC, který nám umožnilo, troufám si tvrdit, dělat beaty, který už byly čistej hip-hop. Následoval vzestup ŠPATNÝHO WLIWU a po pár lidech, který se v týhle partě jen ohřáli přišli dva MC, jejichž texty a rap, dostali WLIW zase o něco vejš - Cába a B-Man. Já mezitím z Wliwu odešel (1999) a tvořil sám do šuplíku a něco málo pro Wliw. Do Wliwu dál přišli DJ Bass, DJ Zero, DJ Pufaz a DJ Side.
Brzy se ale ukázalo, že v rámci ŠPATNÝHO WLIWU, se chce realizovat až moc lidí. Dělat kompromisy v takhle početný skupině, navíc hodně ambiciózních MC a DJ, není jednoduchý. Namísto vytěžit maximum z týhle spolupráce si šel každej svou cestou a WLIW čekal už jen zánik.
To však v roce 2002 vedlo k založení skupiny NEZVANÍ HOSTÉ ve složení DAN, PUFAZ, CUSSI CUBA a DJ MUFA. Ovšem i tady má svoje představy o tvorbě každej jiný a to vede k odchodu PUFAZE (cca 2004) z Nezvaných hostů.
Nový tisíciletí přineslo rozmach internetu, s tím možnosti seznámit se líp se zvukovou technikou, možnostmi inovace produkčního zařízení za celkem příznivý ceny, o kterých se nám v hip-hopovým středověku ani nesnilo. Rok 2006 byl pro Nezvaný hosty útlumem, ale rok 2007 přines opět hodně zkušeností a spolupráce se spřízněnci, teď jen doufám, že vývoj půjde už jen dobrým směrem.
Cussi Cuba
 
 
 


 

 

  ZPĚT

 

 

"Podstatný je, že to co dělaj, je pro ně zábavou, bez povinnosti se přizpůsobovat hlavnímu proudu, se svobodnou volbou od výběru témat až po hudební styl, který ovlivňuje zvukové doprovody jejich verbálních projevů. Osazenstvo tohoto uskupení je klasicky nestálé, povahově různorodé, kde každý jednotlivec má své konkrétní představy o tom, jak se realizovat. Přesto to není překážkou ve spolupráci, i když je zapotřebí větší tolerance. Díky tomu však vznikají nahrávky, které jsou  různorodé, osobité, prostě tak trošku jiné."
 

 

 

 

 
Guestbook

Kniha Hostů / klikni pro vstup

© Cussi Cuba      2012